Zwrócono się do mnie, aby zawnioskować do Miasta o postawienie dużego SERCA na nakrętki, które będzie dostępne dla mieszkańców, aby wspierać akcje nakrętkowe.
Plastikowa nakrętka od wody czy napojów to cenny surowiec. Po przerobieniu na granulat robi się z niej wiele rzeczy: wiadra, łopaty do śniegu, rury PCV, skrzynki na narzędzia czy obudowy komputerów. Żeby zebrać kilogram – wart od 50 groszy do złotówki– trzeba od 400 do 450 zakrętek. Zebrane nakrętki można sprzedać w punktach skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które ponownie… Czytaj dalej





























